خانه احزاب سمنان

با حضور دبیر جامعه زینب (س) شهرستان دامغان: خانه احزاب استان سمنان افتتاح شد

صادقی سوم اسفند ماه امسال خانه احزاب استان سمنان با حضور شورای مرکزی خانه احزاب این استان و سعید متقی، معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان سمنان افتتاح شد.

بر اساس این گزارش در این مراسم منشور خانه احزاب استان سمنان توسط شورای مرکزی خانه احزاب این استان به امضا رسید.

گفتنی است در اولین جلسه انتخاب شورای مرکزی خانه احزاب استان سمنان، زهرا صادقی دبیر جامعه زینب (س) شهرستان دامغان به عنوان نایب رئیس خانه احزاب استان سمنان انتخاب شد.

در این مراسم، دبیر جامعه زینب (س) شهرستان دامغان درجمع تشکل ها و فعالان سیاسی استان سمنان به تبیین جایگاه جامعه زینب (س) و اهداف آن در میدان داری انقلاب و ادامه انقلاب در جبهه فرهنگی، قرآنی و سیاسی پرداخت.

همچنین صادقی از رهنمود های انقلابی و قرآنی و بیانات تاثیرگذار مرحومه مریم بهروزی یاد کرد که این موضوع مورد توجه حضار قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، دراین جلسه سعید متقی معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان سمنان آیین نامه داخلی شورای مرکزی خانه احزاب ایران شامل۱۵ ماده و تبصره های آن را قرائت کرد.

متقی به تبیین و توضیح ماده ۱۵ پرداخت و گفت: کمیته های خانه احزاب به استناد ماده ۲۱   اساسنامه عبارت است از پنج کمیته؛ کمیته اطلاع رسانی، کمیته حقوقی، قضایی و داوری، کمیته مطالعات، تحقیقات وآموزش، کمیته زنان، کمیته مالی وپشتیبانی، کمیته روابط بین الملل و کمیته نظارت بر انتخابات.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری استان سمنان در ادامه افزود: با توجه به اینکه مدتی از آغاز به کار دوره ریاست کمیته ها گذشته است، دوره ریاست هر فراکسیون به قید قرعه شش ماه هست.

صادقی 1

متقی با اشاره به اینکه به قید قرعه اولین ریاست کمیته به فراکسیون مستقلین واگذار شده است، اظهار داشت: نایب رئیس اول از فراکسیون اصلاح طلبان و نایب رئیس دوم از فراکسیون اصولگرایان انتخاب شدند و منشی برادر نجاتی و خزانه دار برادر یحیی الهی انتخاب شدند.

بر اساس این گزارش، در این مراسم قدرتعلی حشمتیان، رئیس خانه احزاب ایران گفت: در کشور ما مسئولان باید درخدمت جریانات و احزاب باشند، نه اینکه احزاب در خدمت مسئولین.

حشمتیان با بیان اینکه مردم خواهان دموکراسی در کشور هستند، اظهار داشت: مردم ما می خواهند که کشور به سمت دموکراسی واقعی پیش برود که این مساله در گروی فعالیت های حزبی است، اما هنوز به این باور نرسیده ایم که کار حزبی منشاء اتفاقات خوبی در کشور خواهد بود.

در پایان رییس خانه احزاب ازحضور پررنگ و پرشور و انقلابی زهرا صادقی، دبیر جامعه زینب (س) شهرستان دامغان ابراز رضایت کرده و وی را مورد تفقد و همراهی قرار داد.

 

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *