تاسیس رادیوی اینترنتی زنان و خانواده، از اهداف مجله دخت‌ایران در سال ۹۲

پایگاه خبری تحلیلی زنان پرس – فاطمه کیا: نشریه الکترونیکی دخت‌ایران مجله‌ایست که به صورت ماه‌نامه منتشر شده و محوریت اصلی موضوعات آن زنان و دختران هستند. تا قبل از سال ۸۶ که مجله الکترونیکی چارقد و دخت‌ایران شروع به فعالیت کنند، سایتی که فعالیت حوزه زنان در فضای مجازی داشته باشد ناشناخته بود و کسی به آن بها نمی‌داد. اسفند ۸۶ همزمان با شروع فعالیت چارقد، دخت‌ایران نیز اولین شماره خود را پیرامون موضوع امنیت اجتماعی – موضوعی که در آن سال بسیار داغ بود – منتشر کرد.

دخت‌ایران با تیم کوچک اما حرفه‌ای که دارد توانسته است از اسفند ۸۶ تا کنون در فضای مجازی و در بین مخاطبان مطالب زنانه جایگاه خوبی پیدا کند. این مجله در سال ۲۰۰۹ برنده‌ی جایزه بین‌المللی WYSA شد. در این سال، سازمان ملل مسابقه‌ای در راستای اهداف هزاره‌اش برگزار کرد که یکی از بخش‌های این مسابقه به توانمندسازی زنان مربوط می‌شد. در این مسابقه که ۶۰۰ طرح از بیش از ۱۰۰ کشور شرکت داده شده بودند. دخت‌ایران موفق به کسب مقام اول شد. مجله الکترونیکی دخت‌ایران در دومین جشنواره تولیدات رسانه‌ای عفاف و حجاب نیز توانست رتبهٔ سوم را از آن خود کند.

بررسی موضوعات روز، دغدغه‌ی اصلی تیم دخت‌ایران

خانم خاتمی به عنوان سردبیر این مجله، سال گذشته‌ی مجله را اینچنین توصیف می‌کند: «سال ۹۱، سال پرکاری برای مجله اینترنتی دخت‌ایران بود. از مهم‌ترین اتفاقات سال گذشته، انتشار سایت با نسخه جدید و اضافه شدن دو بخش «رویداد» و «کافه خبر» به مجله بود. با توجه به تمرکز این مجله بر مسائل زنان و خانواده، بخش رویداد، بازتاب مهم‌ترین وقایع این حوزه و کافه خبر تحلیل اخبار حوزه زن و خانواده است.